Dodano: 04.07.2022

Uczniowie muszą nosić codziennie wiele zeszytów i podręczników, których ciężar stanowi wyzwanie dla ich kręgosłupów. Jeśli jesteś dyrektorem placówki edukacyjnej, możesz zamówić nowoczesne szafki metalowe, które pozwolą dzieciom nieco odciążyć swoje tornistry. Firma MELMET przygotowała duży asortyment praktycznych, estetycznych mebli szkolnych, o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Które z nich szczególnie polecamy do szkół? Zapraszamy do sprawdzenia oferty, a także zapoznania się z poniższym wpisem.

Charakterystyka produktu

Meble przeznaczone do intensywnego użytkowania muszą charakteryzować się zwiększoną wytrzymałością. Dotyczy to szczególnie szafek szkolnych, którymi uczniowie zazwyczaj trzaskają. Produkty MELMET mają solidną, zwartą konstrukcję z blachy wysokiej jakości, która odporna jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też wilgoć, często spotykaną w szatniach. To zasługa otworów wentylacyjnych, które umieszczono na frontach. Wykorzystano też mocne zawiasy ukryte w korpusie oraz bezpieczne zamki zamykane na kłódkę. Taki mebel można łatwo utrzymać w czystości, gdyż na całej powierzchni został pokryty farbą proszkową, do której nie przywierają zabrudzenia. Szafka szkolna dostępna jest w kilku wariantach wysokości:

  • 150 cm,

  • 180 cm,

  • powyżej 183 cm.

Wszechstronne zastosowanie

Taki praktyczny mebel przyda się właściwie w każdej placówce oświatowej, zarówno w szkołach podstawowych, średnich oraz przedszkolach, jak i uczelniach wyższych. Nie musisz nawet dysponować osobną szatnią, aby móc wykorzystać w pełni potencjał szafek. Dzięki dopasowanej głębokości, możesz z powodzeniem umieścić je w korytarzu, a także w dowolnym pomieszczeniu socjalnym o niewielkim rozmiarze. Szkolne meble MELMET pozostały wyposażone w łatwe w obsłudze zamki, z którymi poradzą sobie nawet najmłodsi uczniowie. Dlatego są o wiele lepszym wyborem niż podobne modele zaopatrzone w szyfrowe zabezpieczenia.

Jaki model wybrać?

Nie wiesz, którą szafkę szkolną wybrać? Przede wszystkim warto zastanowić się, w jakim celu będzie ona używana. W przypadku mebla przeznaczonego do przechowywania zarówno podręczników, jak i odzieży, lepiej sięgnąć po wariant o wydłużonym korpusie(https://melmet.com.pl/szafy-wysokosc-150-cm/795-szafa-sums-310-st.html), zaopatrzony w dodatkową komorę do wieszania ubrań. Jeśli natomiast potrzebujesz mebla do zostawiania w nim podręczników przez uczniów,  to model 10-komorowy (https://melmet.com.pl/szafy-wysokosc-150-cm/10-szafa-su30-52m.html) będzie bardziej zalecany. Pamiętaj też, aby wybrać kolor korpusu pasujący do aranżacji wnętrza. Masz do dyspozycji dziesiątki ciekawych barw o różnych odcieniach.

Podsumowanie

Decydując się na zakup szafek MELMET, zyskujesz niezwykle wytrzymały produkt, który możesz ustawić w szatni czy korytarzu szkolnym, nie tracąc zbyt wiele miejsca. Mebel poradzi sobie w każdych warunkach. Raz zakupiony, będzie dobrze służyć przez wiele lat. Jest również bardzo estetyczny, wystarczy wybrać kolor pasujący do aranżacji! Do dyspozycji masz dziesiątki modeli produktu o różnych wysokościach, dlatego z pewnością znajdziesz dla siebie właściwy model. Serdecznie zapraszamy do zakupów!