Szafy żaluzjowe

Zapytaj o produkt

Solidne szafy żaluzjowe to połączenie nowoczesnego designu i ponadprzeciętnych walorów użytkowych. Tak wielofunkcyjne rozwiązania docenią zarówno firmy, instytucje publiczne, jak i klienci indywidualni. Meble te wyposażono w wiele przydatnych opcji, w tym praktyczne półki i żaluzjowe drzwi wykonane z estetycznej pleksi, które wykazują dużą wytrzymałość i zapewniają znaczną oszczędność miejsca dzięki pomysłowemu sposobowi otwierania. Uniwersalność tych mebli stwarza szerokie pole do aranżacji przestrzeni biurowej, zwłaszcza w przypadku ciasnych pomieszczeń, w których nie ma wystarczającej ilości miejsca na otwieranie standardowych drzwiczek szafowych.

Szafki żaluzjowe - zastosowanie

Parametry użytkowe szaf żaluzjowych sprawiają, że meble te najczęściej stosowane są w przestrzeniach biurowych. Nie jest to jednak ich jedyne zastosowanie. Szafa z drzwiami żaluzjowymi sprawdzi się zarówno przy archiwizacji dokumentów w wersji papierowej, jak i przy przechowywaniu wszelkich innych przedmiotów, również tych codziennego użytku, do których warto mieć szybki dostęp. Wyciągane półki pozwalają na dostosowanie przestrzeni do wymagań konkretnego odbiorcy. Drzwi żaluzjowe chronią wnętrze szafy przed kurzem, a ich rozsuwana forma umożliwia użytkowanie mebli w ciasnej przestrzeni. Jeśli powierzchnia biura lub innego pomieszczenia nie stwarza wielu możliwości aranżacji, szafa żaluzjowa będzie trafnym wyborem.

Szafa z drzwiami żaluzjowymi – zalety

Szafy biurowe z drzwiami żaluzjowymi to meble posiadające wiele zalet. Każda z nich przemawia za wyborem tego praktycznego rozwiązania.

  • Możliwość zastosowania szafy w ciasnej, ograniczonej metrażem lub trudnej aranżacyjnie przestrzeni – kluczem są w tym przypadku rozsuwane drzwi, które po otwarciu nie zajmują więcej miejsca niż sama szafa. W przypadku standardowej szafy, drzwi skrzydłowe potrzebują około 30% więcej przestrzeni funkcyjnej. Wszystkie pozytywne aspekty użytkowania szaf żaluzjowych uwidaczniają się zwłaszcza w wąskich bądź niewielkich pomieszczeniach.
  • Bezpieczeństwo przechowywania dokumentów – zapewniają to wewnętrzne półki i solidny stalowy korpus.
  • Ochrona przed kurzem – żaluzja, którą można w każdej chwili zasunąć, doskonale chroni wnętrze szafy przed przedostaniem się niepożądanych zanieczyszczeń. To niepodważalna zaleta w porównaniu do regałów otwartych.
  • Uniwersalność – kolejny aspekt, który świadczy o tym, że wybór szafy żaluzjowej to mądra decyzja. Półki można łatwo wyjąć, co pozwala na dowolne zaaranżowanie przestrzeni wewnątrz mebla. Dzięki tej praktycznej funkcji oraz zróżnicowanej ofercie szaf można z łatwością dobrać zestaw szyty na miarę dla konkretnego biznesu.

Szafy biurowe żaluzjowe – oferta MELMET

Dostępne w naszej ofercie szafy biurowe z drzwiami żaluzjowymi mają możliwość regulacji wysokości położenia półek co 35 mm. Drzwi żaluzjowe do szafy wykonujemy z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Są funkcjonalne i estetyczne. Ponadto w zestawie oferujemy cylindryczny zamek Euro-Locks z dwoma kluczami. Jest to zamek w systemie master. MELMET sprzedaje szafy wykonane z blachy europejskiej produkcji. Meble malowane są proszkowo, dzięki czemu powierzchnia jest niezwykle gładka i łatwa w utrzymaniu czystości. Decydując się na zakupy w sklepie internetowym MELMET, wybierasz jakość, funkcjonalność, estetykę i wygodę użytkowania.

Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość