Szafy na komputer przemysłowy

Zapytaj o produkt

Postępująca komputeryzacja i automatyzacja procesów technologicznych niejako wymusza zwiększenie liczby stanowisk komputerowych na halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach itp. Trudne środowisko przemysłowe nie jest jednak przyjazne delikatnym i podatnym na uszkodzenia komponentom jednostek sterujących i akcesoriom niezbędnym do obsługi komputera. Profesjonalny sprzęt, którego ceny osiągają często wartość kilkudziesięciu tysięcy złotych, wymaga stosownej ochrony.

Z pomocą przychodzą szafy na komputer zaprojektowane z uwzględnieniem zasad ergonomii i specyfiki instalowanego sprzętu komputerowego. Metalowe szafy zabezpieczające podzielone są na trzy sekcje, co zapewnia skuteczną ochronę zarówno umieszczonej w osobnej komorze jednostki centralnej, monitora, jak i klawiatury, która znajduje się w specjalnie do tego celu przystosowanej wysuwanej półce. Wszystko to z zachowaniem funkcjonalności stanowiska komputerowego.

Szafy komputerowe – zastosowanie

Szafy na komputer dostosowane do przechowywania najnowocześniejszych monitorów LCD, jak również ekranów starszych typów, używane są przede wszystkim w przemyśle.

Stosuje się je:

  • w centrach logistycznych;
  • halach montażowych;
  • zakładach produkcyjnych;
  • warsztatach samochodowych;
  • stacjach diagnostycznych.

Szafki komputerowe swą zabezpieczającą rolę odgrywają we wszystkich miejscach, gdzie konieczne jest zainstalowanie stanowiska komputerowego w środowisku, które może nieść dla sprzętu niecodzienne zagrożenia.

Szafa na komputer przemysłowy – przed czym chroni?

Wyposażona w wentylator wyciągowy szafka na komputer, zapewnia potrójną ochronę.

  1. Zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi – solidny korpus wykonany z blachy o grubości 0,7 mm wraz z elementami wzmacniającymi, stanowi wystarczającą ochronę przed przypadkowymi uderzeniami.
  2. Ochrona przed pyłem i innymi czynnikami zewnętrznymi – komputer umieszczony w profesjonalnej, malowanej proszkowo (tym samym łatwej w utrzymaniu czystości) szafce, nie jest tak narażony na działanie kurzu, brudu i wilgoci, jak wolnostojący.
  3. Zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem – odpowiadają za to specjalne zamki cylindryczne, dzięki którym można łatwo wyznaczyć osoby odpowiedzialne za korzystanie ze sprzętu.

Szafka na komputer – cena

Ceny szaf na komputer przemysłowy zaczynają się już od około 1800 złotych. Porównując to z kosztem zakupu komputera sterującego produkcją lub gospodarką magazynową, łatwo dojść do wniosku, że inwestycja w zabezpieczenia jest jak najbardziej opłacalna.

Szafa komputerowa przemysłowa – oferta Melmet

Asortyment Melmet obejmuje mocne i odporne na uszkodzenia szafki komputerowe z drzwiami osadzonymi na ukrytych zawiasach. Zamki wykończone są wygodnym w obsłudze uchwytem klamkowym ryglującym w trzech punktach. Zamykana szafka na komputer zapobiega uszkodzeniom sprzętu, które w przypadku zakładu produkcyjnego mogą wiązać się z dużymi stratami. Awaria komputera może doprowadzić do kosztownych przestojów lub zakłócenia procesu technologicznego. Oferowane przez nas szafy komputerowe mają wbudowane wentylatory wyciągowe, listwy przepięciowe, posiadają też fabrycznie wykonane otwory na wyprowadzenie przewodów zasilających.

Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość