Szafy BHP

Zapytaj o produkt

Jako doświadczony sprzedawca mebli metalowych doskonale wiemy, jak dostarczać szafki BHP najwyższej jakości, idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb firm i zakładów pracy.

Mając na uwadze specyfikę poszczególnych branż oraz zawodów, pragniemy zaprezentować naszą szeroką ofertę, w której znajdą Państwo wygodne i funkcjonalne szafki pracownicze, szafy socjalne i inne meble metalowe.

Pełna zgodność ze standardami i normami BHP, połączona z wysokim poziomem funkcjonalności oraz bezpieczeństwa, czyni nasze szafy z metalu pełnowartościowym wyposażeniem każdej zakładowej szatni, przebieralni, biura, magazynu czy pomieszczenia socjalnego.

Dodatkowym atutem mebli i szaf BHP jest ich atrakcyjna cena. Szafa metalowa kupiona tanio, gwarantująca wieloletnie użytkowanie? Z MELMET to możliwe!

Szafki socjalne BHP - zastosowanie

Szafki socjalne, pracownicze, robocze z metalu

Funkcjonalne szafy BHP to konieczny element wyposażenia pomieszczeń socjalnych i szatni. Stosowane są one przede wszystkim jako szafki socjalne dla pracowników, szafki na odzież roboczą oraz szafki szatniowe i basenowe. Stworzenie miejsca na ubrania i rzeczy osobiste dla pracowników, które zapewnia szafka na ubrania BHP, jest także wymagane prawnie. To właśnie u nas, jako sprzedawcy mebli metalowych, można kupić dowolnego typu szafy metalowe BHP, spełniające wszelkie wymogi prawne – oferujemy także funkcjonalne szafki pracownicze, których cena jest szczególnie atrakcyjna.

Ze względu na szeroki wybór akcesoriów, modeli i wymiarów, warto wybrać nasze szafki BHP – gwarantujemy stałą możliwość dokupienia dodatkowych szafek i akcesoriów o identycznych wymiarach i tym samym wyglądzie. Szczególnie korzystne cenowo są szafki pracownicze BHP przeznaczone dla wielu osób, np. szafki BHP podwójne. Proponowane przez naszą firmę meble socjalne BHP znakomicie sprawdzą się jako wyposażenie biur, ale z powodzeniem mogą być wykorzystywane także do urządzania wnętrz placówek publicznych, w tym między innymi basenów.

Szafki BHP zgodne z wymaganiami prawnymi

Meble socjalne BHP, takie jak szafy i szafki pracownicze, to produkty spełniające wszelkie wymogi określone właściwymi przepisami. Nasze szafki metalowe BHP stanowią gwarancję funkcjonalności i trwałości. Jako dostawca szaf BHP dokładamy wszelkich starań, by wszystkie proponowane przez nas meble mogły poszczycić się najwyższą jakością.

Meble BHP, w tym zwłaszcza szafki BHP dla pracowników, muszą spełniać normy określone w przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Opieki Socjalnej z 1997 roku, każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom odpowiedniej przestrzeni na przechowywanie odzieży roboczej i własnej. Przestrzeń ta musi być zawsze wyposażona w szafki ubraniowe BHP. Oferowane przez nas szafki metalowe BHP to meble atestowane, zgodne z Polską Normą (PN-75M-78711) oraz z normami i PN-EN 14073-2:2006, PN-F-06009:2001 i PN-F-06010-05:1990.

Zasady BHP spełniają całkowicie wyłącznie szafki metalowe na ubrania, nie można więc stosować mebli z drewna i materiałów drewnopodobnych. Wszelkie standardy techniczne i przemysłowe spełniają również inne niż przeznaczone dla pracowników meble na ubrania w naszym sklepie, w tym np. szafki szatniowe metalowe. Istnieją wymagania co do wymiarów, które powinny spełniać szafki na ubrania BHP – według normy każda musi mieć co najmniej 180 cm wysokości, 48 cm szerokości i 40 cm głębokości. Zgodnie z normą, każda szafa na ubrania robocze musi być wykonana ze stali. Te same wymagania powinna spełniać szafa ubraniowa BHP dwudzielna.

W przypadku szafek dla szkół, szatni szkolnych i przedszkoli konieczne jest natomiast dostosowanie wymiaru szafek do wzrostu dzieci – stanowią więc one odrębną kategorię produktów. Nasze szafki ubraniowe metalowe posiadają jednak atesty PZH i IAF, które dopuszczają je do użytku w szkołach i przedszkolach.

Wygodne i tanie szafki ubraniowe

Szafki pracownicze na ubrania, szafki basenowe oraz szafki do szatni muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Zapewnia to gładka, jednolita powierzchnia naszych szafek metalowych malowanych farbami proszkowymi. Oferujemy także specjalistyczne szafy ubraniowe BHP, w tym np. szafy odzieżowe BHP przeznaczone na odzież brudną. Są to szafki na ubrania robocze wyposażone w otwory wentylacyjne i miejsce na etykiety informujące o przeznaczeniu odzieży.

Oferowane szafy metalowe na ubrania wyposażone są we wszelkie niezbędne akcesoria wewnętrzne, takie jak wieszaki i haczyki (w zestawach), drążki oraz przegrody wewnętrzne. Warto więc wybrać właśnie u nas dowolnego typu szafy ubraniowe – ceny są niskie także dlatego, że nie zwiększa ich dodatkowy koszt akcesoriów do zawieszania ubrań.

Istotny jest również wygodny podział wnętrza, decydujący o tym, jakie walory użytkowe mają szafki metalowe na ubrania. Zazwyczaj jest to umieszczona u dołu mebla obszerna komora, w której można wieszać ubiory, oraz dodatkowe przegrody na drobne przedmioty. Dzięki ergonomicznym projektom wnętrz mebli, które stosuje każda nasza szafa ubraniowa BHP, cena jest szczególnie korzystna – bez żadnych strat i ograniczeń w walorach użytkowych mebli.

Nasze szafki na ubrania dla pracowników zapewniają też dodatkowe udogodnienia. Zaopatrzone są w wieszadła zamontowane na stałe na środku ścian oraz dzielącą szafkę na dwie części przegrodę. Każda szafa metalowa ubraniowa BHP wyposażona jest także w półki. Dodatkowe miejsce zapewniają nadstawki na szafki BHP.

Jak wybrać szafy BHP?

Szafy BHP zazwyczaj nie stanowią mebli samodzielnych – ustawia się je w rzędach, niekiedy na dwóch poziomach. Istotny jest więc nie tylko wygodny podział wewnętrzny mebla, ale także to, aby dzięki optymalnie dobranym wymiarom szafki wypełniały ściany biur, magazynów i szatni. To właśnie dzięki dobrym projektom, doskonale wypełniającym wnętrze, kupić można też szafki BHP najtaniej.

Funkcjonalność i ekonomiczność mebli biurowych w porównaniu z domowymi sprawia, że do tanich mebli należą także szafy BHP – ceny zależą w głównej mierze od ilości i optymalnego rozstawienia. W przypadku konieczności przechowywania większej ilości przedmiotów warto wybrać szafki BHP dwudzielne. W związku z wymaganiami prawnymi nakładanymi na szafki ubraniowe BHP, wymiary minimalne są ustandaryzowane – nie znaczy to jednak, że nie można wybrać bardziej pojemnych szafek.

Nasze szafy ubraniowe metalowe cechuje także korzystny wygląd. Dzięki wielu kolorom drzwiczek, które kontrastują z kolorem obudowy, szafy ubraniowe pracownicze nie są monotonne. Korzystny wygląd sprawia, że można stosować je także w miejscach przeznaczonych dla klientów, takich jak baseny i siłownie. Są to więc estetyczne szafki ubraniowe, których cena jest przy tym bardzo niska. Zastosowanie różnych kolorów sprawia, też, że każda szafa na odzież roboczą pełni wyraźnie oznaczoną funkcję – łatwo oddzielić od siebie np. szafy ubraniowe dla pracowników na odzież brudną i czystą.

Każda szafka pracownicza na ubrania w naszej ofercie stosowana jest w wielu rodzajach szatni. Są to szafki ubraniowe metalowe, których cena jest szczególnie korzystna przy zachowaniu bardzo wysokich wartości użytkowych. Należą do nich duża odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i korozję oraz chemikalia, a także łatwość czyszczenia. Każda nasza szafa BHP cechuje się wyjątkową trwałością i perfekcyjnym wykonaniem, a dzięki zastosowaniu najwyższych gatunkowo materiałów, wszystkie szafy socjalne BHP są dodatkowo odporne na działanie wilgoci, promieniowania słonecznego oraz rdzy. Nasze szafki stosuje się m.in. w:

  • szatniach odzieży własnej pracowników,
  • przebieralniach przepustowych,
  • przebieralniach odzieży roboczej i ochronnej,
  • szatniach podstawowych,
  • szatniach sportowych (w tym w siłowniach),
  • szatniach na basenach.

Szafki pracownicze – cena niższa w zestawach

Nasze szafki pracownicze metalowe oferowane są zarówno jako pojedyncze meble, jak i w zestawach. Szafki BHP tanio kupić można właśnie jako szafy przeznaczone dla kilku osób – np. jako szafki ubraniowe dwudzielne, których cena jest zawsze niższa, niż w przypadku szafek pojedynczych. W naszej ofercie znajdują się szafki dla pracowników przeznaczone np. dla dwóch, trzech lub pięciu osób.

Szafki dwudzielne nie różnią się poziomem bezpieczeństwa i prywatności od szafek pojedynczych. Wszystkie nasze szafki robocze, w tym szafki wielokomorowe, zaopatrzone są w podwójne zestawy kluczy. Ze względów bezpieczeństwa szafki socjalne metalowe wyposażone mogą być również w klucz Master (system klucza dyrektorskiego). Wszystkie nasze szafki ubraniowe, zarówno pojedyncze, jak i wielokomorowe, zaprojektowane zostały tak, by zapewnić wydajną organizację przestrzeni. Dzięki odpowiedniemu doborowi wymiarów wielokomorowej szafki BHP, ceny tego rodzaju wyposażenia szatni, biur, fabryk i magazynów stają się niższe.

Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość