Szafy kartotekowe

Zapytaj o produkt

Funkcjonalność i estetyka to coś, co z pewnością charakteryzuje szafki kartoteczne od MELMET, które umożliwiają skuteczną archiwizację i przechowywanie obszernej dokumentacji w meblu o niewielkich rozmiarach. Odporne na korozję konstrukcje malowane proszkowe wykonane są zgodnie z wytycznymi normy jakościowej ISO 9001:2008 oraz dyrektywami CE. Szafy kartotekowe posiadają bardzo wygodne w obsłudze szuflady z pełnym wysuwem, które osadzone są na teleskopowych prowadnicach z łożyskami kulkowymi. Jest to pomocne, zwłaszcza gdy komory są całkowicie wypełnione, co wpływa na wagę szuflady. Metalowe szafy kartoteczne, dzięki gładkiej powłoce nakładanej proszkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co nie jest bez znaczenia w miejscach, gdzie liczy się też aspekt wizualny.

Szafy kartotekowe - zastosowanie

Kategoria mebli do kartotek jest ściśle powiązana z przechowywaniem dokumentacji. Zagadnienie to obejmuje jednak bardzo wiele instytucji, dzięki czemu szafa na kartoteki jest meblem wszechstronnym. Prócz miejsc oczywistych, takich jak szpitale, przychodnie, gabinety lekarskie, tego typu meble spotykane są również w innych placówkach. Najczęściej są to szkoły, przedsiębiorstwa, pracownie architektoniczne, kancelarie notarialne, placówki naukowe. Jednym słowem szafy są użyteczne i sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba ewidencjonowania dokumentów. Nie sposób nie wspomnieć też o archiwach, które stanowią wyraźny odsetek klientów, którzy decydują się na zakup takich rozwiązań. Szafy kartotekowe medyczne to niemal obowiązkowe wyposażenie każdego biura i sekretariatu.

Szafki na kartoteki medyczne – rodzaje

Jednym z głównych kryteriów podziału szafek do przechowywania dokumentacji jest to, jaki format kartotek można w nich umieścić. Z tego względu najczęściej spotyka się szafy kartotekowe dostosowane do formatu A4, A5 oraz B5. MELMET oferuje wszystkie rodzaje, zróżnicowane pod względem ilości i wielkości szuflad.

Szafa kartotekowa A4

W tym przypadku szuflady mają najwięcej dostępnej przestrzeni. Kartoteki w formacie A4 przechowywane są zawieszone poziomo. Z reguły w szufladzie jest miejsce na dwa rzędy teczek. By dowiedzieć się więcej, należy zapoznać się z opisem konkretnego modelu.

Szafa na kartoteki medyczne A5

Teczki w formacie A5 ze zrozumiałych względów zajmują nieco mniej miejsca. W związku z tym zależnie od produktu możliwe jest przechowywanie ich w dwóch lub nawet w czterech rzędach zawieszonych poziomo.

Szafa kartotekowa B5

Format B5 to najpopularniejszy rozmiar kartotek zawierających dokumentację medyczną. Z tego też względu szafki kartotekowe B5 są najczęściej spotykane w przychodniach, szpitalach, czy gabinetach lekarskich. Te specjalistyczne meble przeznaczone są do kartotek poziomych. Szuflady zaprojektowano tak, by zmieściły dwa rzędy teczek. Biorąc pod uwagę ilość szuflad, widać wyraźnie, że nawet pojedyncza szafka stwarza użytkownikowi ogromne możliwości.

Szafy kartotekowe metalowe – zalety

Szafki kartotekowe medyczne swoją popularność zawdzięczają niepodważalnym zaletom, wśród których najczęściej wymienianymi są:

  • wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania (gruba, wysokogatunkowa blacha od sprawdzonych dostawców);
  • łatwość wysuwania szuflad (teleskopowe prowadnice na łożyskach kulkowych zapewniają komfort obsługi nawet przy dużym obciążeniu);
  • bezproblemowy dostęp do wszystkich dokumentów (odpowiada za to pełen wysuw szuflady);
  • bezpieczeństwo dokumentów (wbudowane zamki chronią przed nieautoryzowanym dostępem);
  • możliwość przechowywania kartotek według różnych kluczy (data, porządek alfabetyczny, tematycznie itp.);
  • szeroki wybór kolorów spośród palety RAL.

Szafy kartotekowe metalowe – do przechowywania dokumentów poufnych

Szafki na dokumentację medyczną to doskonała opcja dla instytucji, które przetwarzają dokumenty zawierające informacje poufne lub tajne. Solidna konstrukcja z grubej blachy oraz solidne zamki Euro-locks zapewniają wystarczającą ochronę przez nieupoważnionym dostępem.

Szafa kartotekowa – cena

Profesjonalne szafki kartotekowe metalowe można zakupić już za nieco ponad 900 złotych brutto. Mowa tu np. o wyposażonej w dwie szuflady, zamykanej na klucz szafce na poziomie teczki w formacie B5. Drugi biegun cenowy to biurowa szafa kartotekowa z centralnym zamkiem uniemożliwiającym dostęp do wnętrza niepowołanym osobom. Wyprodukowano ją ze stali dostarczonej przez europejskich producentów. Pięć szuflad zapewnia wiele miejsca na teczki, a gładka, malowana proszkowo powierzchnia ułatwia czyszczenie. Koszt takiej szafki to niemal 2400 złotych brutto.

Szafa na kartoteki – oferta MELMET

MELMET od lat oferuje kompleksowe zestawy specjalistycznych mebli metalowych przeznaczonych dla wielu branż. Szafki na kartoteki medyczne to estetyczna przestrzeń do archiwizacji i przechowywania dokumentacji. Meble są trwałe, a dzięki gładkiej powłoce bez zacieków, nie osadza się na nich kurz. Aby dostosować szafki do wnętrza, w którym mają zostać umieszczone, oferujemy możliwość wyboru farby, spośród kolorów z palety RAL. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem.

Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość