Szafy biurowe

Zapytaj o produkt

Szafy biurowe przeznaczone są na dokumenty przechowywane długookresowo, wszelkiego rodzaju materiały piśmiennicze związane z funkcjonowaniem firmy, a także ważne dla bieżącej działalności przedsiębiorstwa akcesoria. Tak jak inne meble biurowe, szafy na dokumenty powinna charakteryzować praktyczność, funkcjonalność i ekonomiczne wykorzystanie miejsca. Właśnie takie są szafy do biura dostępne w naszej ofercie – to trwałe i solidne meble, zapewniające bezpieczne przechowywanie dokumentów (w tym zawierających dane osobowe) oraz zaprojektowane tak, by wśród materiałów biurowych zawsze panował porządek. W wielu małych firmach szafki biurowe zamykane na klucz to jednocześnie wygodne szafki pracownicze, narzędziowe i ubraniowe.

Profesjonalne i ekonomiczne szafy do biura

Zarówno duża, jak i mała firma potrzebuje miejsca, w którym można w uporządkowany sposób przechowywać faktury i inne dokumenty podatkowe, akta osobowe oraz dokumenty związane z bieżącą działalnością firmy, w tym m.in. raporty czy analizy. Z uwagi na to, że są to zwykle materiały przechowywane przez wiele lat, niezbędna może okazać się duża szafa biurowa na segregatory. Podobnie jak inne meble biurowe, szafy na segregatory są ustandaryzowane, odległość pomiędzy półkami oraz głębokość szafy jest w nich stała. Każdego rodzaju szafy biurowe na dokumenty stanowią meble do zastosowań profesjonalnych, w których funkcjonalność jest ważniejsza, niż estetyka.

Z koncentracją na funkcjonalności wiąże się także ekonomiczność, która charakteryzuje szafy biurowe – ceny mebli biurowych są o wiele niższe niż szaf domowych o tych samych wymiarach. Funkcjonalność wymaga także doskonałego projektu wnętrza i korpusu szaf – wszystkie meble dostępne w naszym sklepie są ergonomicznie zaprojektowane, przy czym są to produkty atestowane, spełniające polskie i międzynarodowe normy oraz standardy technologiczne. Wygodne w użytkowaniu są także systemy regulacji półek i nóżek, opcja zamykania szuflad i drzwi oraz zamki. To wszystko sprawia, że oferowane szafki biurowe na dokumenty są bardzo trwałe i bezpieczne. Wśród wielu rodzajów szaf biurowych w naszej ofercie znajdują się m.in.:

  • szafy na segregatory,
  • szafy na akta,
  • szafy biurowe ze skarbczykami,
  • biurowe szafy ubraniowe,
  • szafy biurowe z nadstawkami,
  • szafy biurowo-aktowe z drzwiczkami w części dolnej i półkami w części górnej,
  • ogniotrwałe szafy biurowe na akta,
  • biurowe szafki pracownicze.

Szafa biurowa zamykana na klucz – bezpieczne przechowywanie dokumentów firmowych

Wszelkie dokumenty firmowe, nie tylko niejawne i poufne, muszą być zabezpieczone przed dostępem osób postronnych, zniszczeniem i kradzieżą. W firmowych archiwach konieczna jest więc szafa biurowa zamykana na klucz, umożliwiająca bezpieczne przechowywanie materiałów przez lata. Mała szafka biurowa na klucz sprawdzi się natomiast w przechowywaniu dokumentów, do których potrzebny jest dostęp na bieżąco, a także kluczy, rysunków i map, szkiców, wydruków, projektów oraz akt osobowych. Dodatkowo szafka biurowa zamykana zaopatrzona może być w skrytki i skarbczyki.

Także w przypadku konieczności przechowywania dużych ilości cennych i wrażliwych danych doskonale sprawdzi szafa biurowa zamykana – cena jest oczywiście niższa, niż w przypadku klasycznych sejfów, atestowane szafy biurowesą jednak bardziej praktyczne i w pełni spełniają wymogi RODO. Szafy biurowe na klucz w naszej ofercie wyposażone są w zaawansowane systemy zamków. Są to np. zamki 3-punktowe i zamki uchwytowe EURO-LOCKS z systemem MASTER KEY. Umożliwiają one ryglowanie w trzech punktach. Tak zabezpieczona szafa do biura zamykana na klucz chroni zarówno cenne dokumenty firmowe, jak i rzeczy osobiste pracowników.

Metalowe szafy biurowe – wygodne i trwałe szafy dla firm

Metalowe meble biurowe – szafy, regały, kartoteki, kontenerki i nadstawki – przewyższają swoją estetyką meble z materiałów drewnopodobnych. Ich trwałość i funkcjonalność są wyższe, niż w przypadku mebli biurowych ze sklejki, a nawet drewna litego. Dostępne w naszej ofercie metalowe szafy biurowe zamykane wyposażone są w bardzo zróżnicowane systemy układów wnętrz, półek i szuflad. Stalowa szafa biurowa z szufladami lub półkami zapewnia też bardzo wygodną regulację poziomów, a także zastosowanie zamka centralnego z blokadą uniemożliwiającą wysunięcie kilku szuflad jednocześnie. Dostępne są także dowolne rodzaje szaf zamykanych, np. typowa szafa dwudrzwiowa biurowa na segregatory, szafy biurowe przesuwne, duże szafy biurowe trzydrzwiowe, szafy z drzwiami żaluzjowymi oraz szafy kartotekowe. Zaletą szaf metalowych jest duża odporność na uszkodzenia mechaniczne – w naszej ofercie znajdują się także atestowane szafy ogniotrwałe oraz szafy z zabezpieczeniami antywłamaniowymi.

Szafy i szafki biurowe – wymiary, rodzaje, formy i zastosowania

Szafy biurowe na akta mogą pełnić wiele funkcji jednocześnie – np. szafa biurowo-aktowa składa się z zamykanej na klucz szafki oraz półek otwartych, pełniących funkcję regału na materiały, do których potrzebny jest zawsze szybki dostęp. Zamiast otwartych półek, zastosować można również szuflady o zróżnicowanych wymiarach – dostępne są także modele z szufladami blokowanymi centralnie. Różnorodność modeli szaf w naszej ofercie sprawia, że przechowywać można w nich zarówno przedmioty o wymiarach niestandardowych, jak i ustandaryzowane materiały biurowe (segregatory, teczki, wydruki w formacie A4).

Duże szafy dwudrzwiowe i trzydrzwiowe do biura sprawdzają się przede wszystkim jako szafy na archiwa firmowe, stosowane są także w biurach i gabinetach, w których konieczne jest szybkie dostarczanie dużych ilości materiałów dla klientów. Małe szafki biurowe mogą występować w dowolnych wymiarach, a także w wielu kolorach palety RAL. Oferujemy również szafy całkowicie lub częściowo ocynkowane, o szczególnie dużej trwałości. Utrzymanie czystości ułatwia szafa biurowa biała, która może pełnić jednocześnie funkcję szafy pracowniczej – sprawdza się ona jako szafa ubraniowa biurowa, szafa śniadaniowa lub szafa BHP.

Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość