Dodano: 08.03.2023

Prowadzisz przedsiębiorstwo? Interesują cię szafki BHP ? No to mamy świetną wiadomość: jesteś w dobrym miejscu, żeby zgłębić szczegóły tego zagadnienia. Szafy BHP nie są bowiem zwyczajnymi meblami, a zakup odpowiedniego produktu będzie miał wpływ na bezpieczeństwo i samopoczucie twoich pracowników.

Jak wybrać szafki BHP? Czym się kierować?

Szafa BHP musi być funkcjonalna. Powinna gwarantować komfort użytkowania i bezpieczne przechowywanie rzeczy twoich pracowników. To są często prywatne przedmioty i jako dobry szef powinieneś zapewnić im odpowiednie miejsce.

Dlatego solidna konstrukcja jest niezwykle istotna. Wybierając szafki pracownicze, musisz o tym pamiętać. Nie jest czymś nadzwyczajnym, gdy w zakładzie pracy dochodzi do kradzieży. Taka sytuacja wywoła niekorzystny konflikt między pracownikami, a i ty możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności, ponieważ nie zadbałeś o jakość szafek socjalnych w twojej firmie. Nie chcesz tego, prawda?

Porządne szafy BHP powinny być zrobione z różnego rodzaju blach stalowych, których nie da się tak łatwo wyłamać. Takie szafki ubraniowe metalowe wypełnią twoje zobowiązania względem aktualnych przepisów i pracowników, którzy w miejscu zatrudnienia muszą czuć się komfortowo. Widzisz teraz, że meble BHP z blachy stalowej to coś, na czym twój zakład pracy tylko skorzysta.

Oprócz bezpieczeństwa socjalna szafka BHP musi również zapewnić dobre warunki przechowywania. Powinna więc posiadać specjalne haczyki dla odzieży roboczej, która bywa przecież brudna i przepocona. Dlatego indywidualny wywietrznik jest także ważny, ze względu na wilgoć i nieprzyjemne zapachy.

Szafki ubraniowe BHP, a szafa skrytkowa

Pojemne szafy ubraniowe z metalu nie są potrzebne pracownikom, u których nie występuje konieczność zmiany odzieży. Nie musisz zapewnić im zamkniętej przestrzeni, gdzie by mogli przechowywać odzież brudną roboczą i odzież czystą, by się przebrać po zakończeniu zadań. Ale szafki socjalne skrytkowe to już coś, co warto rozważyć. Służą do przechowywania drobnych przedmiotów osobistych jak na przykład prywatny telefon komórkowy czy portfel, który inaczej przeszkadzałby w kieszeni spodni. Kolejną zaletą jest to, że nie potrzebujesz specjalnych pomieszczeń socjalnych, żeby umieścić takie metalowe szafki BHP. Pomyśl o tym, twoi pracownicy na pewno to docenią.

Bez względu na to, czy interesuje się duża szafa ubraniowa, czy małe skrytki, meble metalowe powinny być częścią twojego przedsiębiorstwa. Metalowe szafy BHP to bowiem świetne rozwiązanie socjalne, które nie musi być drogie, choć gwarantuje poprawę jakości środowiska pracy w twojej firmie.

MELMET Zbigniew Jan Grabarski

Firma MELMET od 2009 roku zarówno w Polsce jak i w Europie oferuje swoim klientom najwyższej jakości, funkcjonalne meble metalowe.

Do produkcji wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia, która powoduje iż wzornictwo, estetyka wykonania, jakość oraz solidność mebli stoi na bardzo wysokim poziomie.