Szafy przedszkolne

Zapytaj o produkt

Poza meblami dla szkół, w ofercie posiadamy również szeroką gamę funkcjonalnych sprzętów zaprojektowanych i wyprodukowanych z myślą o przedszkolakach i klasach 1-3. Są to przede wszystkim wysokiej jakości szafki przedszkolne, które pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie ubrań czy różnego rodzaju akcesoriów. Proponowane przez nas meble cechują się kompaktowymi wymiarami i idealnie sprawdzają się do aranżacji przedszkoli. Nasze szafki przedszkolne zapewniają pełną wygodą każdemu maluchowi, a dzięki żywym kolorom, przykuwają wzrok. Atutem szafek przedszkolnych znajdujących się w naszym asortymencie jest także zgodność z europejskimi normami i dyrektywami. Wszystkie sprzęty zostały wyprodukowane wyłącznie z trwałych, wytrzymałych oraz bezpiecznych blach, dostarczonych przez międzynarodowych producentów.

Szafki przedszkolne

Szafy przedszkolne

Zakup szafek do przedszkola nie jest wyłącznie kwestią ceny czy estetyki. Wyposażenie placówki dla najmłodszych musi sprostać określonym wymogom oraz normom. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać przedszkolne meble i na które aspekty zwracać szczególną uwagę, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim cenne wskazówki i porady na temat tego, jak dopasować wyposażenie sali zabaw, świetlicy, jadalni lub szatni.

Meble dla przedszkolakówobowiązkowe wymogi

Aby przedszkolna szafa, stolik czy krzesło mogły zostać dopuszczone do użytku dla maluchów, meble te muszą spełnić określone normy prawne. Wymagania odnośnie do wymiarów, konstrukcji, a nawet kolorystyki poszczególnych wyrobów reguluje specjalna dyrektywa Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach. W przypadku przedszkoli i klas „0” przyjęto następujące normy:

  • przedział wzrostowy uczniów: 119-142 cm (bez obuwia),

  • maksymalna wysokość siedziska: 350 mm,

  • maksymalna wysokość stolika: 590 mm,

  • zalecana kolorystyka: biały, pomarańczowy, żółty, fioletowy.

Szafa do przedszkolajak wybrać?

W przypadku zakupu kluczowe będą oczywiście wymiary mebli oraz ich przeznaczenie. Bardzo ważna jest także konstrukcja. Zastosowane elementy powinny być odpowiednio trwałe, by sprostały trudom codziennej eksploatacji. Każdy przedszkolak powinien mieć własną szufladę, wieszak czy półkę, które pozwolą mu na komfortowe przechowywanie obuwia, ubrań, czy materiałów używanych podczas zajęć. Kształt szafki przedszkolnej powinien również minimalizować ryzyko niebezpieczeństwauderzenia lub innego nieszczęśliwego wypadku. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców, przed zapisaniem dziecka do przedszkola, chce mieć absolutną pewność, że placówka dysponuje nowoczesnym, funkcjonalnym i bezpiecznym wyposażeniem.

Polecamy: szafa przedszkolna SUP30-33 (https://melmet.com.pl/szafy-przedszkolne/45-szafa-sup30-33.html)

Meble przedszkolne dopasowane do potrzeb maluchów

Wśród materiałów najczęściej wybieranych do budowy szafek przedszkolnych od lat prym wiodą drewno oraz metal. Poszczególne elementy takich mebli mogą być wykonane również z tworzyw sztucznych. Zdecydowanie odradza się fronty oraz inne komponenty ze szkła. Szafy do przedszkola powinny być dopasowane do wzrostu ucznia, a także do warunków panujących w pomieszczeniu tak, aby zapewniały maluchom optymalny komfort i wygodę użytkowania.

Szeroki wybór atestowanych szaf przedszkolnych (https://melmet.com.pl/21-szafy-przedszkolne) znajdziesz na stronach naszego sklepu internetowego Melmet. Oferujemy bogatą gamę produktów, łączących w sobie wysoką jakość wykonania z atrakcyjnym designem i przyjazną dla najmłodszych kolorystyką. Zamówione u nas szafki z kolorowymi frontami doskonale sprawdzą się zarówno w przebieralni, jak i w sali zabaw. Ich modułowa konstrukcja pozwala na wygodne połączenie poszczególnych elementów w zależności od indywidualnych wymogów placówki. Jeśli poszukujesz solidnej i bezpiecznej szafy do przedszkola, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.


Jesteśmy na rynku od 2009 roku
Nowoczesna technologia produkcji
Najwyższa jakość